KERYGMAT Dobra nowina: Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne J 3, 16 . Św. Jan Paweł II o ewangelizacji m.in. przez internet: W tym okresie ... , który wzywa nas, byśmy karmili się obficie Słowem Bożym, pragnę przypomnieć, że można karmić swego ducha także za pośrednictwem radia, telewizji i internetu. Wdzięczny jestem tym, którzy zajmują się tym nowymi formami ewangelizacji, wykorzystując do tego media . .

Blog > Komentarze do wpisu
Chiny:nowy sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów nawiedza swoją ojczyznę
Trwającą od 23 do 27 lutego, wizytę na Tajwanie rozpoczął nowy sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, chiński arcybiskup Savio Hon Tai-Fai. Pochodzący z Hongkongu salezjanin, mianowany pod koniec zeszłego roku na drugie co do ważności stanowisko w misyjnej dykasterii, 5 lutego otrzymał z rąk ojca świetego Benedykta XVI sakrę biskupią i objął urząd.
Program rozpoczynającej się dziś wizyty obejmuje spotkania z tamtejszymi biskupami, z przedstawicielami zakonów męskich i żeńskich oraz z miejscowym duchowieństwem. Sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów spotka również pracujących na Tajwanie imigrantów i ich duszpasterzy. W stołecznym Tajpej odwiedzi regionalne seminarium duchowne i Uniwersytet Katolicki Fu Jen. Odprawi też Mszę w narodowym sanktuarium maryjnym Niepokalanego Poczęcia w Wanchin na południu wyspy. Ponadto abp Hon odwiedzi swych salezjańskich współbraci zakonnych.
Nowy sekretarz dykasterii ds. misji w swej pierwszej na tym urzędzie podróży udaje się w strony bliskie mu i znane. Po drodze na Tajwan spędził zresztą kilka dni w rodzinnym Hongkongu. Dodajmy, że w latach 2001-2006 ks. Hon był przełożonym chińskiej prowincji salezjanów, która obok Chin kontynentalnych z Hongkongiem i Makau obejmuje też Tajwan.
Warto wspomnieć, że także moje zgromadzenie zakonne księży marianów patrzy z uwagą w kierunku Chin, aby nawiazując do naszej misji w Mandżurii w okresie dwudziestolecia miedzywojennego ubiegłego stulecia z czasem podjąć tam działalność misyjną.
ak/ ucan
czwartek, 24 lutego 2011, adam555

Polecane wpisy